Отборите на Лил и Астън Вила записаха изненадващи победи във втория кръг на основната фаза на Шампионската лига.

Френският клуб се наложи с 1:0 като домакин над Реал Мадрид, докато състава от Бирмингам преодоля със същия резултат съпротивата на Байерн Мюнхен.

Лил нанесе първа загуба на Реал Мадрид през сезона, след като стигна до три точки на точно изпълнена дузпа от Джонатан Дейвид в добавеното време на първата част. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Едуардо Камавинга. Реал Мадрид можеше да изравни в ответната атака, но Ендрик пропусна, съобщава БТА.

Второто полувреме започна с отлична възможност пред Лил в 54-ата минута, когато ударът на Едон Жегрова не намери целта.

Играта на Реал Мадрид се раздвижи, след като в игра се появиха Лука Модрич и Килиан Мбапе. До края на двубоя Белингам, Рюдигер, Мбапе и Арда Гюлер пропиляха отлични положения за изравнителен гол.

Астън Вила бие Байерн

Астън Вила надделя с 1:0 в домакинството си на Байерн Мюнхен. Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Джон Дюран в 79-ата минута, който се разписа след сериозна грешка на Мануел Нойер. Това бе първо поражение за Венсан Компани начело на германския гранд.

Байерн Мюнхен имаше инициативата през цялата среща, но Емилиано Мартинес на вратата на англичаните показа класа. Все пак и през първата част футболистите на Унай Емери стигнаха до гол - дело на Пау Торес, но той бе отменен поради засада.

Баварците опитаха с плахи опити да запишат втори успех в турнира, но се провалиха. Серж Гнабри и Майкъл Олисе имаха отлични възможности.

Драматичен развой на РБ Лайпциг - Ювентус

Ювентус постигна победа с 3:2 в гостуването си на РБ Лайпциг. "Старата госпожа" имаше куп проблеми в развитието на срещата, като Глейсон Бремер и Николас Гонзалес напуснаха с контузии, а в 59-ата минута гостите останаха и с човек по-малко на терена заради червен картон на вратаря Микеле Ди Грегорио.

РБ Лайпциг на два пъти повеждаше в резултата с два гола на Бенямин Шешко в 30-ата и 65-ата минута от дузпа, но италианците и двата пъти успяваха да изравнят чрез Душан Влахович в 50-ата и 68-ата минута. Победният гол за гостите пък отбеляза Франсиско Консейсао в 82-рата минута.

Ливърпул срещу Болоня

Ливърпул се наложи над Болоня с 2:0 и продължава с пълен актив от 6 точки. Головете за победата отбелязаха Алексис Мак Алистър и Мохамед Салах.

По едно попадение и на двата тима бе отменено поради засада. През първата част Тайс Далинга вкара за Болоня, а Дарвин Нунес за домакините от Ливърпул.

Бенфика постигна успех с 4:0 над Атлетико Мадрид. Новото попълнение от Галатасарай Керем Актугкоглу даде начало на головата фиеста в 13-ата минута. През второто полувреме се разписаха още Анхел Ди Мария, Александър Ба и Кьокджю.

Динамо Загреб и Монако направиха зрелищно равенство – 2:2. Петър Сучич и Мартин Батурина дадоха аванс на хърватите, но футболистите от Княжеството отговориха с точни удари на Мохамед Салису и Денис Закария.