„Ювентус“ направи решителна крачка към финала за Купата на Италия с 2:1 срещу „Интер“ като гост в първия полуфинал. Реваншът е след седмица.

Мачът започна отлично за домакините, които поведоха с гол на Лаутаро Мартинес в 9-ата минута. Грешка допусна вратарят Джанлуиджи Буфон, който позволи топката да мине под тялото му.

Ветеранът пази в своя мач номер 1100.

В 26-ата минута Юве получи дузпа за нарушение на Ашли Йънг срещу Хуан Куадрадо и Кристиано Роналдо изравни от дузпа.

Не мина много и португалецът се разписа още веднъж - този път за крайния резултат. В 35-ата той наказа грешка в защитата на „нерадзурите“ - 2:1. Този сезон Роналдо има 22 гола в 23 мача.

А „Ювентус“ удържа аванса си без особени проблеми, като през втората част играта не бе атрактивна за гледане. Торинци си отмъстиха за загубата от същия съперник с 0:2 миналия месец в Серия А.

Другият полуфинал противопоставя „Наполи“ и „Аталанта“ - тази вечер от 21:45 ч е първият.